יציבות והגנה מפני פריצות באתרי אינטרנט
ופעולות זדון
הגנה מתוכנות ריגול

כל בעל עסק מעוניין שהאתר שלו יעבוד באופן רצוף וחלק תמיד, והדבר נכון במיוחד לגבי אתרים של חברות מבוססות הפועלות בשוק תחרותי. את היעד ניתן להשיג על ידי בחירה בחברה לבניית אתרים שעובדת עם תשתיות ושרתים אמינים ומהירים, המציעים מעטפת שלמה ואיכותית של אבטחה.

כמה מילים על אחסון אתרים ואבטחה

המידע שמצוי באתר כגון סרטונים, תמונות וחומרים מקצועיים מאוחסן בסופו של דבר על גבי שרת, שיכול להיות פנים ארגוני או חיצוני, כלומר בחוות שרתים. בדרך כלל שירותי האחסון החיצוניים כרוכים בתשלום חודשי קבוע והם מציעים מספר יכולות חשובות הקשורות לאבטחת ופעילות האתר:

  • גיבוי – מדובר בגיבויים של תכני האתר הנעשים באופן אוטומאטי על בסיס יומיומי או אחר, כפי שבוחר הלקוח ובהתאם לצרכיו. גיבויים אלו מבטיחים שגם במקרה של תקלות קלות עד חמורות, או עקב מעשי זדון, התכנים של האתר בכל נקודת זמן לא יאבדו או יינזקו.
  • שכבות אבטחה – הכוונה היא לחומות הגנה רבות ושונות ברמת השרת, אשר תפקידן למנוע ולהתריע כנגד חדירות בלתי מורשות למסד הנתונים. כך לדוגמא, בעלי האתר יכולים לחלק הרשאות עם סיסמאות למשתמשי קצה, ישנן תוכנות המטפלות בניסיונות להחדרת תוכנות ריגול ואנטי וירוס, קיימות הצפנות מורכבות, וכדומה. יש לציין כי במיוחד בישראל קיימת חשיבות להגנה מפני האקרים ממדינות ערב, העלולים לעיתים להביא לאובדן מידע חיוני.

חשיבות היציבות של אתרים

ישנם מספר גורמים המשפיעים על יציבותו של אתר אינטרנט, כאשר במונח “יציבות” הכוונה היא למהירות עלייתו בזמן גלישה ולזמינותו. אין ספק כי אתר שנוטה לבעיות בתחומים אלו עלול לאבד גולשים, העוברים אל אתרים מתחרים שפועלים בצורה תקינה. יתר על כן, גם מנוע החיפוש של גוגל נותן יתרון משמעותי לאתרים זמינים שעולים מהר, לאור הרצון לספק לגולשים מענה איכותי ככל האפשר.

הלכה למעשה, ישנם מספר גורמים המשפיעים על יציבותו של האתר, החל בקוד שלו ועד לשרתים שעליהם כבר דיברנו. אחד האלמנטים המשמעותיים היא מערכת ההפעלה שעליה שוכנים האתרים המאוחסנים, ושעימה עובדים השרתים החיצוניים בחווה או הפנימיים של החברה. חשוב מאוד שמערכת ההפעלה תהיה קלה מבחינת צריכת המשאבים שלה, באופן שיאפשר הרבה כוח עבודה פנוי עבור הגלישה ועבור בעלי האתר ויתבטא בפעילות חלקה ומהירה. יש לציין כי וירוסים ונוזקות למיניהם עלולים להשפיע על יציבות האתר (ולא רק להזיק לתכניו), עד כדי השבתה של שעות ארוכות וימים, ולכן היציבות מושפעת גם מעמידותה של תוכנת ההפעלה כנגד נוזקות אלו.

למידע נוסף בנושא דברו עם הצוות המקצועי שלנו בנטרייז

NETRISE