אתר רספונסיבי: תמיד להיראות מצוין
זה א' ב'
אתרים רספונסיביים

כיום יש מגוון סוגי מסכים לגלישה ברשת בשלל גדלים ורזולוציות, ביניהם טאבלטים, לפטופים, מחשבים אישיים וסמארטפונים, הכוללים גם אפשרות צפייה במצב אנכי ואופקי. אנו בונים אתרים רספונסיביים חדשים וגם מבצעים רימייקינג לאתרים שכבר נמצאים ברשת ונדרשים לעלות יפה בכל סוגי המסכים.

המעבר למגוון סוגי מסכים

אם בעשורים הקודמים היו מסכים בגודל קבוע ואחיד, הרי שכיום המצב שונה לחלוטין עם מגוון סוגי וגדלי מסכים שרק הולך ומתרחב. עקב כך נוצר מצב שבו אתר מושקע בעל חזות מעולה במחשב, הוצג באופן נוראי על גבי מסכי סמאטרפון וטאבלט. כאן עלה הצורך בכלים ותוכנות המאפשרים התאמה אופטימאלית לכל סוג של מסך, המשמרת חוויית גלישה נעימה, מהירה ונוחה באתר. בתחילה היה מקובל לבנות שני סוגי אתרים: הראשון ייעודי למסכי מחשב והשני מותאם לצפייה במובייל, עם חזות מעט שונה ופחות מורכבת מהאתר המקורי. ועדיין, היה מדובר בפתרון לא יעיל ומסורבל שהקשה על ניהול האתר, ייקר והאריך את משך בנייתו והאט את קצב הגלישה. התשובה לכך הגיעה עם טכנולוגיה לבניית אתרים רספונסיביים שהעניקה אתר חכם אחד המותאם לכל סוג של מסך.

רספונסיביות כמענה אופטימאלי

אתר רסופניסיבי, או בלועזית RWD – Responsive web design, הינו אתר המאופיין ומעוצב על ידי אנשי מקצוע מיומנים כך שיותאם אוטומאטית למסכים ברזולוציות ובגדלים שונים. מדובר באתר הנשען על אמצעי תכנות בעלי יכולת חלוקת מסך ופרישה גמישה של האלמנטים המופיעים עליו. זאת לצד יכולת זיהוי של סביבת טעינתו של האתר ובחירה בצורת עיצוב מתאימה. כך למשל, במסך גדול יוצגו העמודות במקביל ואילו במסך קטן הן יופיעו אחת תחת השנייה.

לאתר רספונסיבי יש יכולת אוטומאטית לנתח את גודלו של המסך של משתמש הקצה, על פי המידע המתקבל ממנו. מידע זה מוביל לבחירה אוטומאטית בחבילה מעוצבת מתאימה ביותר, שתאפשר הצגה אופטימאלית של נתוני האתר על גבי המסך. היכולות מבוססות על הוספת שורות קוד בעת הבנייה בהתאם להחלטה על אופן הופעת התכנים בכל סוג של אתר.

בנטרייז בונים אתרים רספונסיביים מאפס ומבצעים רימייקינג לאתרים קיימים. לפרטים נוספים דברו איתנו ונשמח להסביר כל מה שצריך.

NETRISE